منو

18
دوشنبه, ژانویه

یک حقوقدان فضای مجازی معتقد است آزادی این نیست که فردی با گفتارش هرج و مرج را ترویج ‌دهد یا خسارتی وارد ‌کند و شبکه‌های اجتماعی مطابق چارچوبی که دارند، اگر محتوایی شبکه یا امنیت ملی کشور تابعشان را به مخاطره بیندازد، این حق را دارند که آن حساب را حذف یا تعلیق کنند.

مایکروسافت اعلام کرد هکرهایی که با استفاده از آپدیت نرم افزاری آلوده سولار ویندز در حمله سایبری گسترده به سازمانهای دولتی آمریکا دست داشته اند، به بخشی از سورس کد این شرکت دست پیدا کرده اند.

به گفته رییس مرکز ملی فضای مجازی، مردم به ارتباط و شبکه‌های اجتماعی نیاز دارند و تا زمانی که جایگزین مناسبی برای اینستاگرام وجود نداشته باشد، نمی‌توان آن را فیلتر کرد.

شرکت اپل در راستای مهلتی که به ناشران بازی برای دریافت مجوز داده بود، در آخرین روز سال ۲۰۲۰ حدود ۳۹ هزار بازی را از فروشگاه چینی خود حذف کرد که بزرگترین رکورد حذف برنامه ها در یک روز بوده است.

تیم اوراکل Bridge ادعای میت توکی (Mate Tokay) مبنی بر دستکاری بازار توکن BRG را رد کرد و مدعی شد که هم‌بنیان‌گذار Bitcoin.com قرارداد همکاری را با این تیم نقض کرده است.

تنها چند روز پس از اضافه شدن امکان هولد توکن اوراکل Bridge در کیف‌پول Atomic، مدیرعامل پروژه اوراکل Bridge، سینا استوی و مدیر بخش فنی این پروژه، حسن گل محمدی، در طی گفتگویی با ادمین بخش مارکتینگ کیف‌پول Atomic، کریستین (Christine)، در مورد این پروژه، نحوه کارکرد آن و اینکه چطور از طریق کاربردی‌ ساختن بلاکچین و قراردادهای هوشمند به دنیای واقعی کمک می‌کنند، توضیحاتی را ارائه دادند. آن‌ها همچنین نکاتی را در مورد آینده این پروژه و همچنین توکن بومی آن، یعنی توکن BRG، مطرح کردند.

با گسترش سریع اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز(DApp)، کوین‌تلگراف شش نمونه از محبوب ترین  اپلیکیشن های غیر متمرکز در سال ۲۰۲۰ میلادی را معرفی کرده که عبارتند از:  Uniswap، CryptoKitties، Rarible، Axie Infinity، Steemit  و همچنین موتور جستجوی InterPlanetary.

 

رایانه های شخصی حدود ۳۰ سال است که به بخشی از زندگی روزمره ما تبدیل شده اند و ویروسهای رایانه ای به اندازه گذشته دیگر مرموز نیستند اما چگونه می توانیم نشانه‌های آلودگی دستگاهمان به ویروس را تشخیص دهیم؟.

فناوری اطلاعات و ارتباطات در دو دهه اخیر شیوه کسب‌وکار و نحوه پرداخت پول را تغییر داده و هر سازمانی به بررسی این تغییرات و تاثیر آنها بر مدل‌های تجاری خود خواهد پرداخت و پژوهشگاه فضای مجازی تاثیر این تغییرات بر مجموعه مالیاتی سازمان‌ها را بررسی کرده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در سفر ۱۰ روزه به سیستان و بلوچستان اتصال ۱۲۰۰روستا به شبکه اینترنت تا ۲ هفته آینده، تقویت پوشش جاده‌ای و ایجاد ارتباطات پایدار هدف‌گذاری شده است.

آمار وب سایت استاتیستا نشان می دهد اپلیکیشن پیام رسان واتس‌اپ تا اکتبر سال ۲۰۲۰ با دو میلیارد کاربر ماهانه، محبوبترین اپلیکیشن پیام رسان جهان بوده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: علیرغم اینکه در قوه قضاییه دادرسی الکترونیکی راه‌اندازی شده است اما تاکنون سازمان ثبت اسناد کشور به دولت الکترونیک متصل نشده است.