منو

17
دوشنبه, ژانویه

معاون نخست وزیر روسیه اتهامات مطرح شده از سوی آژانس بین المللی انرژی علیه مسکو مبنی بر این که عمدا از عرضه گاز به اروپا خودداری کرده و باعث بالا رفتن قیمتها شده است را رد کرد.

به دنبال ادعای برخی رسانه‌ها مبنی بر استعفای علی عسکری از مدیرعاملی گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس، این خبر توسط این شرکت تکذیب شد.

رییس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی تهران گفت: اتصال شبکه‌های برق ۲ کشور ایران و روسیه می‌تواند کمک خوبی برای تامین برق کشورمان در زمان نیاز باشد.

آژانس بین‌المللی انرژی (IEA) اعلام کرد تقاضای جهانی برای برق شش درصد در سال ۲۰۲۱ رشد کرد و به ۱۵۰۰ تراوات ساعت رسید که بزرگترین رشد درصدی از زمان احیای اقتصادی از بحران مالی جهانی در سال ۲۰۱۰ و بزرگترین رشد ثبت شده تاکنون بود.

وزیر نفت عمان اظهار کرد اوپک و متحدانش نمی خواهند نفت به ۱۰۰ دلار در هر بشکه صعود کند و در احیای سریع تولید برای جلوگیری از داغ شدن بیش از حد بازار جهانی هستند.

وزیر نفت گفت: کنسرسیومی از بانک‌های مختلف کشور تشکیل شده تا در تامین مالی ساخت پتروپالایشگاه‌ها مشارکت داشته باشند.

مجری طرح خط انتقال ششم سراسری گاز گفت: هدف اصلی و نهایی از اجرای این پروژه صادرات گاز به عمان، از مسیر میناب-سیریک – جاسک بود که در حال حاضر فاز اول این پروژه (میناب – سیریک ) در دستور کار قرار گرفته و مراحل اجرایی آن از پیشرفت قابل قبولی برخوردار است.

اگرچه به نظر می‌رسد ایران و روسیه در دهه‌های آینده در کسب بازارهای صادراتی گاز رقیب جدی برای هم باشند اما بررسی‌ها نشان می‌دهد فارغ از رقابت، دو کشور می‌توانند با همکاری یکدیگر صادرات گاز را توسعه دهند.

مدتی است که خبرهای خوشی در حوزه تولید و فروش نفت به گوش میرسد، به تازگی مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران اعلام کرد که میزان ظرفیت تولید نفت تا پایان سال ۱۴۰۰ به عدد قبل از تحریم‌ها بازمی گردد؛ موضوعی که به گفته کارشناسان امری غیر ممکن نیست اما باید میزان صادرات نیز افزایش یابد چون در غیر این صورت مشکلاتی برای این صنعت به وجود خواهد آمد.

وزیر نیرو گفت: دولت مردمی سیزدهم، در گرفتاری‌ها و مشکلات پیش آمده احساس مسوولیت کرده و همیشه سعی می‌کند در کمترین زمان ممکن در کنار مردم بوده و اقدام مناسب انجام دهد.