منو

29
چهارشنبه, جون

رئیس هیات عامل صندوق توسعه ملی از طرحی جدید برای حذف نفت در بودجه، خبر داد که طی آن به تدریج دولت تمام منابع نفتی بودجه را در اختیار صندوق قرار داده و صندوق نیز از محل سود حاصل از سرمایه گذاری این منابع، معادل بودجه نفتی دولت در هر سال را به آن پرداخت خواهد کرد؛ در این شرایط اصل سرمایه، در صندوق توسعه ملی حفظ و فقط از سود سرمایه گذاری خرج خواهد شد.

به گفته مدیر کل بازرسی ویژه و امور تعزیرات سازمان حمایت، بر اساس نتایج بازرسی از مراکز نگهداری برای مقابله با احتکار در بهمن ماه ۸۳۶ فقره پرونده برای واحدهای متخلف تشکیل شده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: از زمانی که دولت سیزدهم کار خود را شروع کرده تمرکز ما بر روی تعاونی بوده است و در همین راستا ۶۰۰ تعاونی بزرگ مشکل دار را شناسایی و مساله آنها را حل کرده‌ایم.

معاون اقتصادی رئیس جمهوری گفت: ما شروع به اصلاح ساختار بودجه کرده‌ایم و از ورود پول‌های بی‌پشتوانه به نقدینگی جلوگیری می‌کنیم.

بعد از حواشی اخیر درباره حذف مطالبه ثبت سفارش در مرزهای زمینی، این تصمیم لغو شد و گمرک ایران به گمرک‌های اجرایی اعلام کرد که درصورت نیاز به اصلاح ثبت‌سفارش ارائه شده در گمرک ورودی، اقدامات در مقصد انجام شود. پیش از این گمرک بخشنامه‌ای با این مضمون صادر کرده بود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: پس از دستور رییس جمهوری آمارها نشان می‌دهد در پنج ماه گذشته بیش از ۵۰ درصد انبارهای سازمان اموال تملیکی خالی شده است.

مدیرکل دفتر طراحی و تحلیل فرآیندهای مالیاتی اعلام کرد: حدود ۵۰۰۰ نفر از مالکان خانه خالی در درگاه سازمان امور مالیاتی اعلام کردند که خانه آنها خالی نبوده و عدم پذیرش را انتخاب کردند. حدود ۵۰۰ نفر دیگر از مالکان نیز، پذیرش مالیات خانه خالی را اعلام کردند اما تاکنون نصف این افراد مالیات خود را پرداخت کرده‌اند.

یک کارشناس مسکن با اشاره به اینکه بی پناه‌ترین قشر در کشور مستاجران هستند گفت: متاسفانه برای مستاجران در دستگاه عریض و طویل قضایی جایی وجود ندارد و اتفاقات بسیار ناگواری در بخش اجاره نشینی رخ داده و تعادل‌های اقتصادی به هم ریخته است.

وزیر راه و شهرسازی کشورمان در دیدار با رئیس جمهوری آذربایجان ضمن تاکید بر توسعه همکاری‌های دو کشور در حوزه حمل‌و نقل گفت: پیوستگی فرهنگی ملت‌های دو کشور همیشه موجب رشد و توسعه روابط دوستانه و برادرانه شده است.